top of page

Imoove

"Díky cvičení na Imoove se mi konečně podařilo uvolnit záda a zlepšit koordinaci celého těla"

spiritNEW.jpg
spirit-5_edited_edited.png
spiritNEW-4_edited.jpg

Imoove představuje novou a zábavnou formu cvičení a posilování, nejen pro sportovce, ale i pro klienty s omezenou hybností, nebo větší hmotností. Tato robotická balanční plošina je speciálně upravená pro posílení vnitřního svalstva a svalového korzetu. Základním cvikem je stoj na počítačem řízené plošině, která se v 50 odlišných programech specificky naklání (s maximálním sklonem 15 stupňů) a zároveň rotuje do jednoho či druhého směru. Díky tomu je tělo neustále nuceno vyrovnávat své těžiště, a tím i účinně posilovat. Lze tak říci, že Imoove částečně cvičí za vás, i když na něm “jen” správně stojíte :)
 
Náš Imoove je vybaven nejen tréninkovými programy pro rekondici, ale také pro rehabilitaci a vybranými programy pro specifické sporty - například jezdectví, motosport, tenis, golf… Ve Spirit Place si zakládáme na profesionalitě ve všem, co děláme, proto také všechny programy připravujeme ve spolupráci s odborníky, trenéry nebo samotnými profesionálními sportovci pro jednotlivé druhy sportu. 
 

Na jakém principu Imoove funguje? 

V dětství jsme všichni přirozeně pružní a naše svaly i klouby pracuji tak, jak mají. Postupem času však elasticita našeho těla klesá, a tím se snižuje i náš pohybový rozsah. Pokud se správně a koordinovaně nehýbeme alespoň 2x týdně, dochází k zatuhnutí a v horším případě i k mikro-zánětům svalů kolem páteře, lopatek, a zvláště pak trapézů - tato oblast je spojována se stresem a špatným držením těla.Imoove k odbourání těchto potíží a k efektivnímu posilování vnitřního svalstva a svalového korzetu využívá spirálovitého, tzv. elisferického pohybu. 
 
Pohyb plošiny podněcuje spirální stabilizační systém páteře a využívá přitom přirozenou koordinaci těla. Při rotaci a měnící se úrovni sklonu dochází ke stahům svalů právě kolem páteře, díky kterým se uvolní usazené toxiny a prokrví kortiko-subkortikální řídící smyčky. Díky kombinaci nelineárního pohybu, rotace a naklánění dochází k neustálé a pro tělo přirozené aktivitě vnitřních svalů. Připojené tlakové senzory zároveň pomáhají zapojit a trénovat koordinaci spodních i horních končetin. 
 

Vstupní analýza a test dynamické evaluace 

I zde je pro nás důležitá měřitelnost, proto je náš Imoove vybaven funkcí analýzy držení těla a testem pohybové dynamiky horní a dolní části těla. Díky této kombinaci získáme během pár minut ucelené informace o vaší stabilitě a úrovni koordinace pohybů. Za tímto účelem je Imoove vybaven citlivými tlakovými a tahovými čidly, které zaznamenávají celkový pohyb horních i dolních končetin. Analýza probíhá zábavnou formou interaktivní počítačové hry.