top of page

Acerca de

Dítě ' s Pose

Yoga

Hatha & jin yoga

Ve Spirit Place se nesoustředíme pouze na tělo, ale i na mysl. Ta může být naším největším spojencem, nebo také nepřítelem. Mezi jedením z neúčinnějších nástrojů, jak svůj vnitřní svět můžeme zklidnit je jóga. Ovšem máme mnoho druhů, stylů a přístupů jak k tomuto cvičení přistupovat.

 

My jsme se rozhodli spolupracovat s Yoga Jane, kterou vede Jana Egemová, zkušená lektorka s několika letou praxí. Její lekce jsou zaměřené na klid, správně dýchání a přesné provádění jednotlivých pozic. 

 

Na lekce mohou dorazit jak úplní začátečníci, tak i ti zkušenější. Lekce ve Spiritu jsou koncipované do malého kolektivu, maximálně 6 osob, a s exkluzivním servisem - není třeba nic nosit, vše dostanete od nás. Lekce probíhají v moderním sálu, k dispozici je luxusní zázemí a především opravdové soukromí. 

...

A co je vlastně ta HATHA jóga? 

Hatha jóga je styl jógy, od kterého očekávejte spíše klidnější tempo cvičení. Klade důraz na pránajámu (práci s dechem). Ásany se provádějí pomalu a je kladen důraz na jejich pečlivé nastavení. Hatha jóga však také používá dynamické krije jako je pozdrav slunci nebo pozdrav měsíci. Ty bývají zařazeny v úvodní protahovací části lekcí. Hatha jóga je vhodná pro začátečníky i pokročilé, kterým nevyhovuje rychlé a dynamické cvičení

A JIN jóga?

Jin a Jang, černá a bíla. Dobro a zlo, ženské a mužské, ... protiklady, které jeden bez druhého nemohou fungovat, avšak jsou tak rozdílné. A stejně jako ve fungujícím vztahu, i  v našem těle je třeba nastavit rovnováhu a souhru. V těle nikdy nenajdeme pouze jednu stranu.

 

Za jangové jsou považovány svaly, krev a kůže. Jsou elastické, vlhké a opakovaným pohybem se zahřívají. Naopak jinové jsou jsou fascie, vazy, klouby a kosti. Jsou sušší, nejsou moc elastické i při pohybu zůstávají chladné, a pokud je budeme namáhat stejným způsobem jako svaly, poškodíme je. 

 

Většina proudů dnešní západní jógy je charakterem jang. Zaměřuje se na protahování a posilování svalů, řeší hodně držení těla, správné zapojení svalů a snaží se nenamáhat tolik vazy, klouby. Jin jóga klade důraz na protahování vazů, rozhýbání a uvolnění či znovuuvolnění kloubů. Je k našemu tělu velmi jemná. Delší až dlouhé výdrže v pozicích umožňují postupné uvolnění stažených vazů a pozvolný návrat k přirozené harmonii. Je tedy tou druhou polovinou nedělitelného jin –jang, vyvažuje cvičení zaměřená především na svaly. 

 

Velkým benefitem tohoto jemného a pomalého stylu jógy je zastavení se v přítomném okamžiku a fyzické i psychické uvolnění. Kombinace těchto dvou přístupů je skvělým začátkem, jak s jógou zdravě a bezpečně začít. 

Připojte se k nám! :)

Cena jedné lekce jógy je 380,-/60 minut, v případě zakoupení 10 lekcí je cena 3.500,-. 

Rezervace na telefonů 777 725 088 nebo zde pod tlačítkem REZERVACE. 

Těšíme se na Vás, každé úterý od 17h. 

K&N&K and JANE

BUĎTE

fit

bottom of page